Vyžádejte si nezávaznou konzultaci našeho technika přímo u Vás doma


VOLEJTE ZDARMA

800 900 818

Po-Pá: 7:30 - 17:30Právě se nacházíte: Úvod » Článek

KVALITNÍ OKNA - NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

jak vybrat správné okno, abychom ušetřili na vytápění?


Otázky pro p. generálního ředitele společnosti Albo


SOLÁRNÍ DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA ALBO Nároky na tepelné izolace se zvyšují, přitom pro obálku domu nejsou důležité pouze obvodové zdi. Jak na zpřísňující se podmínky reagují výrobci oken?

Výrobci se snaží reagovat zesílením okenních rámů a křídel, které mají sami o sobě lepší tepelné parametry a lze do nich osazovat izolační trojskla o větších tloušťkách s lepším parametrem Ug. My například nabízíme profil okna ALBO strong 3+ v tloušťce 92mm s parametrem Uw=0.71 a dřevohliníkové okno altrend passiv s parametrem Uw=0.65.


Lze ještě najít inovace v oblasti konstrukce rámů? Lze ještě vůbec snižovat součinitele U resp. R?

Myslím si, že do budoucna snižovat Uw určitě lze. V současné době máme ale standardně upraveny některé typy oken tak, aby splňovaly normy pro pasivní domy, přitom už nejsou pouze záležitostí pro horních deset tisíc. Dnes jsou již vyvinuty i typy oken s Uw pod 0.5, ale jejich pořizovací cena je zatím vysoká.


Diskuse o oknech se v mnoha případech omezuje pouze na diskusi o materiálech rámů. Dá se z pohledu vhodnosti pro energeticky úsporné domy o některém z materiálů mluvit jako o materiálu budoucnosti?

Ano, v tomto ohledu je jednoznačně materiálem budoucnosti dřevohliník, výborně splňuje veškeré požadavky dnešních zákazníků – např. velice dobré izolační vlastnosti, vysoká životnost díky hliníkovému opláštění z exteriéru, krásné přírodní dřevo z interiéru atd.


A jakou cestou kráčí vlastní zasklení - jaké jsou trendy v oblasti výplní?

Velice zajímavou novinkou jsou izolační skla s vyššími solárními zisky, solární zisk se u izolačních skel označuje jako g. Dle mého názoru by si zákazník měl vždy prověřit nejen parametr izolačního skla U (čím nižší tím samozřejmě lepší), ale také právě parametr solárních zisků g. Někteří výrobci standardně již v cenových nabídkách uvádí u skel nejenom parametr U, ale i g. Jen pro porovnání u standardních trojskel v těchto oknech hodnota g=50% (tzn. 50% slunečního záření projde dovnitř). Setkali jsme se bohužel na trhu i s trojskly s Uw=0.4, ale g bylo u těchto skel pouze 36%! V tomto případě zákazník sice kupuje okna s úžasně nízkým Ug skla, ale na podzim, v zimě a na jaře bude muset daleko více přitápět i pokud bude svítit slunce, protože skla s g=0.36% opravdu moc slunečního záření do domku nepustí. V současné době lze na trhu najít izolační trojskla s parametrem g=63%, která umožní interiér domů pěkně prohřát právě od podzimu do jara, takže zákazníci v těchto obdobích ušetří na vytápění. Pro letní období je nutné tyto izolační trojskla mít doplněny o integrovanou meziskelní žaluzii nebo venkovní žaluzii či roletu , aby se interiér nepřehříval. Pro jižní a západní strany domu bych rozhodně tyto skla s vyššími solárními zisky doporučil, protože návratnost investice do těchto skel se velice rychle vrátí díky tomu , že dům přes den podstatně více vyhřeje sluneční energie a nemusíme tedy tolik topit. Zajímavé je, že v zahraničí se běžně u oken setkáme již v projektu nejen s parametrem Uw , ale i s parametrem g. V České Republice se na tuto hodnotu poněkud zapomíná a parametr skla g se mnohdy vůbec neřeší.Kontaktujte nás na bezplatné telefonní lince 800 900 818.Vstupte do nabídky solárních dřevohliníkových oken »
Kontaktní formulář

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


Položky formuláře označené hvězdičkou je nutné před odesláním vyplnit.

Jméno a příjmení:    *
Firma:   
Ulice:    * PSČ:    *
Obec:    * Kraj:    *
Telefon:    *
E-mail:   
Co Vás zajímá:
 Dřevěná okna  Dřevohliníková okna  Solární dřevěná okna  Solární dřevohliníková okna  Dřevokarbonová okna
 Okna pro historické objekty  Vchodové dveře  Vrata otvíravá  Vrata sekční
 Zimní zahrady  Prosklené fasády  Zdvižně odsuvné stěny


Upřesnění dotazu:
Odkud jste se o nás dozvěděl:
 Internet  Výstava  Doporučení  Reklama (tisk)  Billboard  Rozhlas
Jak Vás máme kontaktovat:
 Telefonem  Faxem  E-mailem  Návštěvou obchodního zástupce  Zašlete mi prospekty
Opište číslo z obrázku:


PROČ DŘEVĚNÁ EUROOKNA ?

KONTAKTNÍ INFORMACE

Výroba a obchodní oddělení ALBO® - Osek nad Bečvou

Osek nad Bečvou 191
751 22 Osek nad Bečvou

tel.: 581 793 091, 581 702 544
GSM: 603 254 643, 731 188 331
fax: 581 702 580
e-mail: albo@albo.czGPS: 49°10'26.76''N   16°37'19.95''E


Volejte zdarma: 800 900 818Certifikát ISO 9001:2001

FacebookJsme na Facebooku


ANKETA

Jak jste se o nás dozvěděli?

- internet
- výstava
- doporučení
- z tisku
- billboard
- rozhlas

Klikněte na jednu z možností.
Celkem hlasovalo: 25124 uživatelů

Úvod  |  Albo  |  Reference  |  Články  |  Aktuality  |  Zaměstnání  |  Servis  |  Kontakty  |  
Mapa webu - Odkazy - Realizace a webdesign - Studio Virtualis