Vyžádejte si nezávaznou konzultaci našeho technika přímo u Vás doma


VOLEJTE ZDARMA

800 900 818

Po-Pá: 7:30 - 17:30Právě se nacházíte: Úvod » Solární dřevohliníková okna » Článek

RADY PŘI VÝBĚRU OKEN

jak vybrat to správné okno podle poměru "cena/výkon"?


Otázky pro p. generálního ředitele společnosti Albo


DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA ALBO O oknech se v souvislosti s výstavbou energeticky úsporných a pasivních domů mluví často jako o „černých dírách“, kudy uniká teplo. Platí to stále?

Ano, je pravdou, že u nízkoenergetických a pasivních domů mají okna z obvodového pláště těchto domů o něco horší parametry, než samotné stěny těchto domů, ale černou dírou bych je určitě nenazýval.  Dnešní novodobá okna již dosahují opravdu dobrých izolačních vlastností. Musíme si uvědomit, že okna za posledních 20 let prošla spoustou inovací. Kvalitní dřevěná a dřevohliníková okna dnes dosahují koeficientu prostupu tepla Uw nižšího než je 0.75 W.m-2.k-1 , což si myslím, že je hodnota opravdu velmi dobrá.


Jaké řešení byste doporučil pro případ, kdy architekt navrhuje velkoplošné zasklení, ale zároveň se požaduje maximální tepelná ochrana?

Určitě bych doporučil izolační trojskla, dají se vyrobit ve velkoplošných formátech a zaručí velice dobré izolační vlastnosti. Ideální jsou trojskla s koeficientem prostupu tepla Ug=0.5 w-m-2.k-1 a se solárním ziskem g=63%. Také je velice vhodné, současně s těmito skly osadit i systém zastínění, zejména pokud se jedná o jižní a západní strany domu.


Jaký je vztah mezi tepelnou ochranou zasklení a rámu? Lze třeba – laicky řečeno – přidat na rámu (více komor, zateplení) na úkor zasklení, třeba pokud počítám s využitím exteriérových žaluzií?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Vždy když si kupujete okno, podívejte se na parametr okna – součinitel tepelného prostupu tepla Uw – který Vám jednoznačně napoví, jaké celkové izolační schopnosti okno má jako celek čili rám i sklo.  Samozřejmě čím je Uw nižší, tím okno izoluje lépe. Nezapomínejte se také zeptat na solární zisk oken, označovaný jako g, rozhodně by neměl být nižší než 50%. Tam kde chceme mít zdravé bydlení s dostatkem slunečního záření, je vhodné osadit na jižní a západní strany domu tzv. superčirá trojskla se solárním ziskem g=63%. K těmto oknům s vyššími solárními zisky, je nutné vždy zastínění, aby se nám dům v létě nepřehříval.


Existuje nějaký způsob, jak vybrat to správné okno podle poměru „cena/výkon“? Mohl byste poradit našim čtenářům, čeho si mají všímat nejvíce?

Každý zákazník má trošku jiné představy o tom, co je pro něj u oken důležité. Myslím si však, že v dnešní době k těm nejdůležitějším aspektům patří – životnost, bezúdržbovost, ideální je také přírodní materiál a vysoká úspora energií. Pokud si všechny tyto aspekty sečtete, vyjde Vám, že ideální okno pro Vás je okno dřevohliníkové, které všechny tyto Vaše požadavky splňuje. V naší nabídce máme více jak 5 modelových řad dřevohliníkových oken.Kontaktujte nás na bezplatné telefonní lince 800 900 818.Vstupte do nabídky dřevohliníkových oken »
Kontaktní formulář

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


Položky formuláře označené hvězdičkou je nutné před odesláním vyplnit.

Jméno a příjmení:    *
Firma:   
Ulice:    * PSČ:    *
Obec:    * Kraj:    *
Telefon:    *
E-mail:   
Co Vás zajímá:
 Dřevěná okna  Dřevohliníková okna  Solární dřevěná okna  Solární dřevohliníková okna  Dřevokarbonová okna
 Okna pro historické objekty  Vchodové dveře  Vrata otvíravá  Vrata sekční
 Zimní zahrady  Prosklené fasády  Zdvižně odsuvné stěny


Upřesnění dotazu:
Odkud jste se o nás dozvěděl:
 Internet  Výstava  Doporučení  Reklama (tisk)  Billboard  Rozhlas
Jak Vás máme kontaktovat:
 Telefonem  Faxem  E-mailem  Návštěvou obchodního zástupce  Zašlete mi prospekty
Opište číslo z obrázku:


PROČ DŘEVĚNÁ EUROOKNA ?

KONTAKTNÍ INFORMACE

Výroba a obchodní oddělení ALBO® - Osek nad Bečvou

Osek nad Bečvou 191
751 22 Osek nad Bečvou

tel.: 581 793 091, 581 702 544
GSM: 603 254 643, 731 188 331
fax: 581 702 580
e-mail: albo@albo.czGPS: 49°10'26.76''N   16°37'19.95''E


Volejte zdarma: 800 900 818Certifikát ISO 9001:2001

FacebookJsme na Facebooku


ANKETA

Jak jste se o nás dozvěděli?

- internet
- výstava
- doporučení
- z tisku
- billboard
- rozhlas

Klikněte na jednu z možností.
Celkem hlasovalo: 25124 uživatelů

Úvod  |  Albo  |  Reference  |  Články  |  Aktuality  |  Zaměstnání  |  Servis  |  Kontakty  |  
Mapa webu - Odkazy - Realizace a webdesign - Studio Virtualis