Dřevohliníkové prosklené fasády - stavte moderně a trvanlivě

V současné moderní architektuře se stále více objevují stavby s velkými okny, která jsou často takových rozměrů, že je přesnější mluvit o prosklených fasádách. Podle materiálu, ze kterého jsou vyráběny, jsou označovány jako fasády z dřevohliníku. Vybrat si z rozměrové a tvarové variability je jen na Vás.

Jde o nový materiál vzniklý kombinací obou materiálů, přičemž z každého si bere to nejlepší. Hlavní výhodou hliníku je jeho bezúdržbovost, nezaměnitelnou předností dřeva je zejména jeho vzhled. Vlastnosti dřevohliníku jsou hojně využívány ve výrobě oken. Pohlednost přírodního materiálu oceníte z interiéru, zvenku je okno chráněno hliníkovým opláštěním upraveným vypalovaným lakem v jakémkoli odstínu si budete přát. Výsledkem jsou mimo jiné i dobré tepelně izolační vlastnosti. Totéž můžete spolehlivě očekávat i od prosklených fasád.

Spokojen je i náročný zákazník

Tyto průhledné stěny se samozřejmě dají podle Vaší potřeby upravovat a přizpůsobovat - do fasády lze vsadit otevíravé okno či dveře. Stejně tak můžete do prosklené fasády začlenit populární zdvižně posuvné stěny.

A proč jsou dřevohliníkové prosklené fasády tak oblíbené a vyhledávané i náročnými klienty a architekty? Prvky vypadají jemně a křehce a zároveň jsou jednoduché a čisté  v detailu. Výběr rozměrů a tvarů fasád je velmi široký, a proto snadno vyřešíte i prosklení náročných projektů.

Modul: Články